Udany seks, to bezpieczny seks. Niezależnie od wieku, każda aktywna seksualnie kobieta powinna zadbać o odpowiednią antykoncepcję. Dobór właściwego zabezpieczenia uzależniony jest od wielu czynników, tj. wiek kobiety, stanu zdrowia, częstotliwość stosunków, tego kim jest partner (czy jest to jeden stały partner, czy też są to raczej przypadkowi mężczyźni), a nawet fakt, czy kobieta kiedykolwiek rodziła.

            W celu zastosowania odpowiedniego względem siebie zabezpieczenia najlepiej skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który pomoże wybrać skuteczną metodę dającą poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie zbliżenia z partnerem. Inaczej powinny zabezpieczać się młode kobiety, które dopiero rozpoczynają współżycie, a inaczej dojrzałe panie, które powoli zbliżają się do menopauzy. Częstotliwość stosunków oraz stałość relacji seksualnej też nie są bez znaczenia. Częste zmiany partnera obarczone są ryzykiem nie tylko niechcianej ciąży, ale i wielu chorób przenoszonych drogą płciową. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia w postaci prezerwatyw, ponieważ środki tj. tabletki czy plastry antykoncepcyjne stanowią zabezpieczenie tylko i wyłącznie przed nieplanowanym poczęciem.

Dobra antykoncepcja to także często warunek udanego życia seksualnego. Im lepiej dobrana metoda, tym większa satysfakcja z seksu. Trudno jednoznacznie wskazać najlepsze formy antykoncepcji, ponieważ nie każdej osobie przypadną do gustu te same środki bezpieczeństwa, dlatego zawsze należy dokonywać wyboru przez pryzmat własnych upodobań i potrzeb.

Udostępnij :)

Comments are closed.