Typowym obrazkiem polskiej pary w średnim wieku to pani w papilotach na głowie i w zabudowanej piżamie, pan z piwnym brzuszkiem i łysinką. Igraszki w sypialni dawno poszły w zapomnienie, dlaczego? Czy to wciąż temat tabu? Co robić aby łóżko przestało być tylko miejscem odpoczynku, albo co gorsza małżeńskich kłótni. Dlaczego zanika ochota na seks? Rozprawiamy się ze stereotypem seksu po 50 – tce, który już nie istnieje bądź nie daje satysfakcji. Co zmienić aby życie seksualne w tym wieku było przyjemnością.

Czy to wstyd?
Wiara w to, że z wiekiem mija zainteresowanie seksem jest mylne, i krzywdzące starsze pary. Stereotyp wynika ze skrępowania zmieniającym się ciałem, które nie jest coraz to młodsze. Osoby starsze nabawiają się nie potrzebnych kompleksów, a to wszystko w dużej mierze spowodowane jest społeczną presją. Pomarszczona skóra, obwisłe piersi, nadwaga, oraz kiepska kondycja fizyczna, wywołują poczucie brzydoty i obawę przed śmiesznością. Przełamanie wstydu jest dosyć trudne, lecz to nie powód aby rezygnować ze swoich seksualnych potrzeb. W tym wieku większość par ma już odchowane dzieci, które opuściły gniazdko rodzinne. Co za tym idzie partnerzy znowu zostają tylko we dwoje i mają szansę na odnalezienie ponownie bliskości tej psychicznej i fizycznej.

Czy pani po 50 – też nadal może?
Oczywiście że tak! Po skończeniu półwiecza potrzeby u pań nie zawsze gasną. Czasami wystarczy jeśli dojrzała kobieta zaprzyjaźni się  z nawilżającym żelem intymnym. W okresie menopauzy suchość pochwy może powodować dyskomfort podczas stosunku, dlatego warto stosować te specyfiki z pewnością ułatwią zadanie. A gdy ogranicza nie atrakcyjny wygląd okolic intymnych, z pomocą przychodzi ginekologia plastyczna. Dzięki zabiegom można poprawić wygląd narządów. Na poprawę decyduje się coraz więcej kobiet, bowiem wiek ten jest najbardziej odpowiedni na takie zmiany. Wbrew pozorom panie nie robią tego tylko dla partnerów, lecz dla własnego samopoczucia oraz aby odzyskać seksualność. Decydując się na zabieg, najlepiej udać się do zaufanego, doświadczonego lekarza.

Na wysokości zadania
Po przekroczeniu tego magicznego wieku, komenda baczność wciąż może zostać w użyciu. Jak donoszą statystyki problem z erekcją spędza sen z powiek aż 12 % panom, między 50 – 60 rokiem życia. Dla mężczyzn to prawdziwy dyshonor i obawa przed kolejnym zbliżeniem. Jeśli raz nie stanie na wysokości zadania pojawi się lęk przed każdym kolejnym zbliżeniem, a to może doprowadzić do rezygnacji z seksu. Dzięki farmakologii panowie mogą mieć bogate życie erotyczne. Niebieska tabletka przywraca wiarę w męskość, jej cena czasem odstrasza. Na rynku powstały zamienniki w postaci suplementów diet, mające na celu ulepszenie erekcji. Mają szansę zadziałać jeśli mężczyzna nadal jest zainteresowany swoją partnerką, bez tego niestety nic się nie zdziała.

Sposób na udany seks poszukaj w głowie
Nie wystarczy wkuć na pamięć kamasutrę i codziennie odwiedzać aptekę. Sposób na udane życie seksualne to nie tylko stosowanie się krok po kroku do instrukcji obsługi ciała. W tym przypadku większą uwagę należy zwrócić na pieszczoty, dotyk, czułość a przede wszystkim zaufanie do partnera, akceptacja oraz bezpieczeństwo. Żeby znowu cieszyć się seksem, warto zapoznać się z poradami seksuologa, oraz szczere rozmowy z partnerem prowadzą do sukcesu. W każdym wieku mamy prawo korzystać z udanego życia seksualnego, bez ograniczeń i za hamowań.

Udostępnij :)

Comments are closed.