przytulaniePrzytulanie to nie tylko uroczy i przyjemny gest. Ma ono bardzo dobry wpływ na związek, co udowadniają liczni badacze i specjaliści od relacji międzyludzkich.

Niezwykła moc przytulania

Ten niepozorny gest wzmacnia siłę w związku, co za tym idzie także relacje między partnerami. Osoby, które często się przytulają czują się bardziej kochane. Same rownież często okazują innym miłość. Podczas tej czynności uwalniamy oksytocynę czyli hormon dobrego samopoczucia zwany także hormonem miłości. Zwiększa się przez to poczucie naszego szczęścia. Hormony te zwalniają proces starzenia się komórek, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Mówi się, że ludzie często przytulający się żyją dłużej. Dzięki przytulaniu znika stres i niepokój, a my możemy żyć pełnią życia obok swojej drugiej połówki.

Od przytulenia do…sypialni

Warto wspomnieć o ważnym aspekcie seksualnym tego zjawiska. Bliskość fizyczna powoduje, że czujemy się bardziej seksownie. Między partnerami zawiązuje się intymna nić. Przytulanie zbliża partnerów nie tylko fizycznie i często jest wstępem do wielu romantycznych uniesień, bądź zdarza się tuż po seksie. To świetnie spoiwo łączące uczucie dwojga ludzi. Taka forma okazywania uczuć jest jak najbardziej pozytywna, więc warto o niej pamiętać i często ją praktykować.

Przytulanie jest bardzo zdrowym zjawiskiem. Pogłębia relacje i bliskość między ludźmi, które w związku odgrywają istotną rolę. Pary, które często się przytulają bardziej angażują się w związki i łatwiej okazują swoje emocje. Pogłębia ono komunikację, przywiązanie do drugiej osoby oraz jest środkiem zrozumienia i empatii. Nie każdy swobodnie wyraża własne emocje i odczucia. Kiedy nie wiadomo co powiedzieć wystarczy po prostu przytulić drugą osobę. Ten drobny gest potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Pamiętajmy o tym i przytulajmy się jak najczęściej.

Udostępnij :)

Leave A Reply