Seksualne uniesienia to prawdziwa przyjemność. Każda kobieta pragnie niezwykłej rozkoszy, która może być odczuwana na różne sposoby. Osiągnięcie orgazmu może być fantastycznym przeżyciem oraz najwyższą formą rozkoszy.

Orgazm jest najsilniejszą formą podniecenia. Siła jego odczuwania może znacząco różnić się zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wyrózniamy różne typy orgazmów, zależne od wielu kryteriów. Najczęściej popularne wśród kobiet są:

Orgazm łechtaczkowy – najłatwiejszy do osiągnięcia, powodowany jest stymulacją łechtaczki podczas stosunku, masturbacji. Łecztaczka może być także pobudzana przez partnera. Niektóre kobiety są w stanie przeżyć chwile uniesienia tylko poprzez ten sposób.

Orgazm pochwowy – dochodzi do niego w wyniku umiejętnej penetracji pochwy podczas stosunku. Mówi się, że jest lepszy od łechtaczkowego, co jest kwestią sporną.

Orgazm sutkowy – jest bardzo łatwy do osiągnięcia, gdyż polega na umiejętnym pieszczeniu sutków, które bywają bardzo wrażliwe na dotyk. Doznania polegają na skurczach pochwy i macicy.

Orgazm punktu G – dla niektórych spore wyzwanie, gdyż wciąż poszukiwane jest dokładna lokalizacja tego punktu, a duża część kobiet go po prostu nie posiada. Osiągany jest poprzez stymulację punktu G. Jest trudny do osiągnięcia, ale może dostarczyć bardzo intensywnych przeżyć.

Orgazm strefowy – dotyczy stref erogennych. Wszystko zależy więc od wrażliwości części ciała takich jak małżowiny uszne, palców czy wewnętrznych części ud.

Orgazm krótkotrwały – jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się bardzo krótkim czasem jego trwania. Może występować jako stała i pojedyncza forma bądź w serii kilku orgazmów.

Orgazm totalny – wiąże się z pobudzeniem wszystkich sfer erogennych naszego ciała. Efekt doznań zależny jest od całego naszego ciała i psychiki. Zaczyna się w głębi ciała kończąc na czubkach palców.

Odczuwanie orgazmu to sprawa indywidualna. Warto jednak eksperymentować, aby odkrywać nowe i intensywniejsze przeżycia.

Udostępnij :)

Leave A Reply