Współczesne kobiety dojrzałe doskonale wiedzą czego chcą, jednak często trudno im przełamać pewne granice, które wyznaczają wpajanie im na przestrzeni lat zasady i normy moralne. Temat seksu przez dłuższy czas stanowił tabu. Nic więc dziwnego, że nawet mocno rozbudzone potrzeby i fantazje nie zawsze są zaspokajane w pełni.

            Kobieta spełniająca zachcianki męża, rzadziej myśląca o własnych pragnieniach. Można powiedzieć, że to dawne dzieje, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele pań, które w ten sposób funkcjonują zarówno w codziennym życiu, jak i w zaciszu małżeńskiej sypialni. O własnych potrzebach z mężami rozmawiają niechętnie, godząc się na rutynowe i coraz rzadsze stosunki. Seks traktowany jako małżeński obowiązek przestaje sprawiać przyjemność i po pewnym czasie nie dostarcza satysfakcji żadnej ze stron. Każda kobieta żyjąca w takim związku, powinna przełamać własne opory i sięgnąć po coś nowego, innego, dostarczającego mocnych i dotąd nieznanych doznań.

            Małżeństwom przeżywającym kryzys w związku często z pomocą może przyjść seksuolog lub terapeuta, który pomoże zdiagnozować przyczyny rozluźnienia więzi. Jeżeli przyczyna problemów związkowych ma swoje źródło w sypialni, niezwykle łatwo można sobie z tym poradzić. Wystarczy nabrać nieco odwagi i zacząć próbować czegoś nowego. Zdarza się, że wystarczy zwykły romantyczny wyjazd we dwoje, by nawet w dojrzałych i związanych ze sobą od lat małżonkach na nowo rozpalił się dawny ogień namiętności i pożądania.

Udostępnij :)

Comments are closed.