Już od lat powiela się stereotyp, że to mężczyźni nieustannie fantazjują na temat seksu. Jak jednak dowodzą przeprowadzane badania i sondaże, panie wcale nie są takie święte, jak można by sądzić. Kobiety wcale nie są oziębłe i pozbawione wymyślnych potrzeb, jednak znacznie rzadziej się do nich przyznają.

Przeprowadzony raport o seksualności Polek Vamea, wyraźnie wskazuje, że blisko 70 procent kobiet, fantazjuje o seksie jakiego nie mają okazji doświadczać na co dzień. Połowa z nich robi to w trakcie miłosnego uniesienia. Równocześnie zdecydowana większość nie przyznaje się do tego, nawet własnemu partnerowi.

Wyniki przeprowadzonych badań, mogą być dla niektórych zaskakujące. Aż 1/3 ankietowanych kobiet fantazjuje o seksie z własnym partnerem. 25 procent pań przyznaje, że zdarza im się myśleć o stosunku ze znajomym, a 17 procent Polek marzy o nowych doznaniach, w zupełnie nieznanych im okolicznościach. Specjaliści tłumaczą to zjawisko chęcią przełamania rutyny i zrobienia czegoś bardziej ekscytującego.

Gwałt, zwykle kojarzony z negatywnym przeżyciem, to fantazja ponad 4 procent przebadanych kobiet, 2 procent z nich marzyło o seksie grupowym, a ponad 3 procent myślało o zbliżeniu z inną kobietą. Zaskakującym może być też to, że blisko 10 procent wyobraża sobie w fantazjach, że uprawia seks oralny.

W seksualnych fantazjach robimy wszystko to, na co normalnie nie możemy sobie pozwolić lub nie potrafimy się odważyć. Szybki stosunek w samolocie, pociągu albo na fabrycznej podłodze, w deszczu lub po prostu pod prysznicem, to erotyczne sny nieco ponad 2 procent kobiet. Nierzadko zdarza się fantazjować Polkom o byłych partnerach. Według przeprowadzonych badań, aż połowa pań przyznaje się do marzeń o swej seksualnej przeszłości. Nie brakuje też fantazji o tym, że w trakcie zbliżenia są podglądane przez trzecią osobę.

Zdaniem seksuologów, takie zjawisko nie jest niczym zaskakującym, ponieważ dla kobiet fantazje są tym samym, co dla mężczyzn firmy pornograficzne. Lubimy marzyć i kreować nową rzeczywistość, która często stanowi całkowite zaprzeczenie naszego standardowego rytmu życia.

Udostępnij :)

Comments are closed.