Pomimo, iż utarło się, że to mężczyźni są wzrokowcami, również kobiety zwracają uwagę na męską urodę. Oczywiście, liczy się również wnętrze, inteligencja, wrażliwość, niemniej zarówno kobiety, jak i mężczyźni zauważają zewnętrzne piękno i nie wstydzą się go podziwiać.

Co więcej – dla pań bardzo liczy się to, jak mężczyzna jest zbudowany. Szczupłe, ale umięśnione w odpowiednich partiach ciało świadczy bowiem o tym, że mężczyzna dba o właściwą dietę, jest aktywny fizycznie oraz prowadzi względnie znormalizowany i zdrowy tryb życia.
Idealne męskie ciało charakteryzują: umięśniony brzuch, zarysowane bicepsy oraz szerokie barki. Równouprawnienie uświadomiło kobietom, że od swoich mężczyzn również mogą wymagać zachowywania pewnych kanonów. W końcu one od tysiącleci były zmuszane do dążenia do określonych ideałów. Teraz więc mężczyźni nie powinni się oburzać, że panie również mają swoje marzenia potrzeby czy pragnienia.
Seksowny mężczyzna to jednak nie tylko ciało. Kobiety zwracają również uwagę na takie cechy jak inteligencja, obycie czy wrażliwość. Ponad opiekuńczość cenione jest jednak poczucie humoru oraz umiejętność radzenia sobie w życiu. Choć dbałość o wygląd jest pożądana, to nie powinno z nią iść w parze zniewieścienie. Idealny mężczyzna to połączenie zarówno pierwiastka męskiego jak i kobiecego, jednak we właściwych proporcjach.
A jak do tych wszystkich wymagań mają się rankingi rzekomo „najseksowniejszych Polaków”? Nijak. Być może dlatego, że w tego rodzaju plebiscytach bierze udział znikomy procent społeczeństwa. Na ten przykład w zeszłym roku na czołowych miejscach rankingu Gali znaleźli się: Tomasz Lis, Piotr Walter, Andrzej Piaseczny, Dariusz Dudek, Jerzy Dudek czy Krzysztof Ziemec. Cóż – wiem, o gustach się nie dyskutuje, ale…

Udostępnij :)

Comments are closed.