Czasy kiedy „kobiecie nie wypada w pewnym wieku” mamy już zdecydowanie za sobą. Teraz kobiety coraz dłużej zachowują młodzieńczą energię, kondycję i chęć funkcjonowania w zgodzie z własnymi potrzebami, a nie normami społecznymi, które czasami wręcz narzucają określone granice, w ramach których powinna poruszać się kobieta na kolejnych etapach swojego życia.

Silne, niezależne, coraz bardziej oddające się karierze zawodowej. Takie są współczesne kobiety, które postanowiły wyjść poza określone ramy. Niestety pęd za karierą i pełnym kontem mają swoją cenę, jaką zazwyczaj płacą kobiety w dojrzałym już wieku. Jeżeli przez kilka lat liczy się tylko praca i zdobywanie kolejnych szczebli kariery, trudno jest zadbać o życie rodzinne. I nagle kobieta po 40 roku życia zaczyna dostrzegać, że większość znajomych ma swoje rodziny, dzieci. Ona jest sama i chociaż nadal niezwykle atrakcyjna i dobrze „ustawiona”, zaczyna odczuwać coraz intensywniej brak życiowego partnera.

Niektóre kobiety zaczynają intensywne poszukiwania. Nie jest to łatwe, bo kawalerowie w tym wieku rzadko bywają odpowiednimi kandydatami na wybranka serca, pozostają rozwodnicy i wdowcy, którzy też mają swoje przyzwyczajenia. Młodszy kochanek na telefon okazuje się świetnym sposobem na udane życie zarówno towarzyskie, jak i seksualne. Dla zamożnych kobiet to możliwość wyboru odpowiedniego „kandydata”, który w zamian za odpowiednie wynagrodzenie gotowy jest pójść do kina, teatru, spotkanie firmowe czy chociażby na zwykły spacer. W takim przypadku czułość i zainteresowanie mężczyzny ma swoją cenę wyrażoną w odpowiedniej walucie. Jednak takie znajomości bywają niezwykle przyjemne dla obu stron, nawet jeśli przez pewien czas to ona płaci rachunki w restauracji i przy pożegnaniu umieszcza w jego kieszeni plik banknotów.

Udostępnij :)

Comments are closed.