Jakie wymagania powinien spełniać kochanek idealny? Cóż, ich lista jest całkiem pokaźna. Dla kobiet bowiem rola „kochanka” nie ogranicza się do zaspokojenia seksualnego, ale wiąże się również ze sferą emocjonalną oraz psychiczną.
Idealnego kochanka charakteryzuje więc oczywiście sprawność seksualna, ale przede wszystkim czułość (obecna nie tylko podczas zbliżeń) – wyrażana zwłaszcza w pieszczotach. Kochanek nie powinien lekceważyć gry wstępnej (lub co gorsza – pomijać jej). Dla kobiet ważne jest również odpowiednie pobudzenie, tylko wtedy stosunek sprawia prawdziwą przyjemność. Dlatego kochanek idealny powinien wyczuwać, jaki jest nastrój kobiety, jej oczekiwania, jak jej ciało reaguje – wszystko to wymaga przede wszystkim spostrzegawczości oraz wsłuchiwania się w kobiece ciało (a nie tylko szukania zaspokojenia dla swoich pragnień). W sypialni nie ma miejsca na egoizm – oboje partnerzy powinni nauczyć się zarówno brać jak i dawać. Ponad to mężczyzna powinien częściej domyślać się – wyciągać wnioski z zachowań kobiety (bo ta często wstydzi się mówić o swoich pragnieniach czy fantazjach).
Kochanek idealny nie boi się uwodzić – jednak nie jest przy tym zapatrzony w siebie, tylko bacznie obserwuje reakcje kobiecego ciała na jego pieszczoty. Nie ma uniwersalnych stref erogennych, których stymulacja podnieci każdą kobietę. Dlatego konieczne jest eksplorowanie ciała kochanki, eksperymentowanie, swoista wędrówka po mapie rozkoszy.
Idealny kochanek nigdy nie traktuje seksu jako obowiązku czy zadania do wykonania. Dla niego jest to źródło przyjemności, odkrywania nowych technik. Jednocześnie – nie ulega monotonii, urozmaica życie erotyczne (ale przy tym wszystkim cały czas ma na względzie potrzeby partnerki), a ponad wszystko dba o siebie, o swój wygląd oraz higienę (!).
Bardzo ważne jest adorowanie partnerki – dostrzeganie jej piękna, niezależnie od wieku. A skoro mowa o wieku…Choć to oczywista kwestia – idealny kochanek może pochwalić się pełną sprawnością seksualną (nie ma problemów z przedwczesnym wytryskiem, czy niepełnym wzwodem – nawet jeżeli takie sytuacje sporadycznie mu się przytrafiają, to potrafi sobie z nimi poradzić).

Udostępnij :)

Comments are closed.