Z wiekiem przybywa nam nie tylko zmarszczek, ale i mogą pojawić się problemy wynikające z dysfunkcji seksualnych. Problemy natury seksualnej częściej dotyczą mężczyzn niż kobiet, szczególnie gdy znajdują się już w dojrzałym wieku. Niestety we współczesnym świecie, coraz więcej mężczyzn cierpi na problemy z prostatą, które prowadzą do zaburzeń erekcji. Wykryte i leczone odpowiednio wcześnie nie muszą oznaczać końca czerpania przyjemności z seksu. Jednak największym problemem jest wstyd wielu panów, którzy nie chcą przyznać, że cierpią na zaburzenia tego typu.

Aktualnie wiele zaburzeń fizjologicznych można skutecznie leczyć, jednak mężczyzna musi czuć wsparcie swojej partnerki. W ten sposób nie tylko łatwiej podjąć decyzję o leczeniu, ale i jego przebieg jest znacznie skuteczniejszy, niż w sytuacjach, gdy mężczyzna pozostaje sam ze swoim problemem. Co więcej, poczucie zrozumienia i akceptacji pozwala czerpać przyjemność ze zbliżeń, nawet wówczas, gdy trzeba sięgnąć po inne rozwiązania.

Liczne gadżety erotyczne, takie jak np. wibratory, mogą okazać się niezwykle pomocne przy próbach odnalezienia nowych dróg czerpania radości ze wspólnego życia seksualnego. To także doskonała okazja do zmiany rutynowych nawyków, które po kilku latach przestają być wystarczające, nawet w przypadku osób pozostających w doskonałej kondycji. Zamiast więc rezygnować z łóżkowych rozkoszy, lepiej jest zastanowić się nad wprowadzeniem czegoś nowego, co sprawi przyjemność obojgu partnerów. Nie od dziś wiadomo, że osoby cierpiące na dysfunkcje seksualne na tle zaburzeń fizjologicznych, potrafią czerpać satysfakcję poprzez stymulowanie innych obszarów ciała. Nagle okazuje się, że szyja jest szczególnie wrażliwa na dotyk i pieszczoty, a uszy jak nigdy dotąd spragnione są czułych gestów. Można więc cieszyć się udanym życiem seksualnym, nawet z partnerem, który nie jest już tak sprawny jak dawniej. Wystarczy dobra współpraca i chęć, by nadal cieszyć się dobrym seksem.

Udostępnij :)

Comments are closed.