Wydaje się, że właśnie czerwona szminka to taki kosmetyk, który najbardziej dodaje kobiecie wdzięku. Jednocześnie użycie takiego koloru szminki najczęściej przyciąga wzrok mężczyzn.

Do kogo pasuje czerwona szminka?

Jeśli jednak mamy osiągnąć dobre efekty przez użycie czerwonej szminki, musimy mieć piękną, gładką skórę. Decydując się na użycie czerwonej szminki trzeba wiedzieć, że odcienie są różne i dlatego trzeba je także dobrze dopasowywać. Czerwona szminka nie będzie pasować do ust wąskich, ponieważ będzie je optycznie jeszcze bardziej zmniejszać.

Jaki odcień do nas pasuje?usta

Trzeba sobie określić tonację skóry – w ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka forma czerwieni będzie dla nas rzeczywiście najlepsza. Istnieje dobra metoda na stwierdzenie, jaki odcień czerwieni do nas pasuje. W świetle dziennym można spojrzeć na nadgarstki tam gdzie są żyły. Jeśli widziany odcień będzie zielonkawy. to można zdecydować się na ciepłe odcienie czerwieni. Gdy żyły są raczej w kolorze niebieskim, to trzeba zdecydować się na delikatne chłodne czerwienie, które dużo bardziej idą w kolor malinowy, różowy niż w typową czerwień. Nie powinno się wybierać szminki w ramach sztucznego światła, ponieważ jest to niestety przekłamany obraz.

Autor: Natalia Wieteska

Udostępnij :)

Leave A Reply