Zapachy mają duże znaczenie w naszym życiu. Nawet lekka woń może przywołać wspomnienia. Jaka naprawdę jest cudowna moc aromaterapii?

Ah ten zapach!

Każdy z nas ma ulubione zapachy. Mogą to być uwodzicielskie perfumy czy aromat przyprawy lub zapach kwiatów. Tak samo jak do twarzy, mamy pamięć do wszelkich zapachów. Potrafimy rozpoznać składniki kosmetyków czy dań za pomocą naszego węchu. Zapach równie dobrze może kojarzyć się nam z drugą osobą.

Moc aromaterapii

Aromaterapia jest od wieków wykorzystywana w różnych dziedzinach życia. Choć dawniej miała bardzo duże znaczenie w leczeniu chorób, dziś jest z powodzeniem stosowana w uzyskiwaniu romantycznej atmosfery. Eteryczne olejki i inne substancje zapachowe mogą pobudzić zmysły. Niektóre aromaty z powodzeniem wprowadzają w przyjemny i błogi stan. Bergamotowy czy lawendowy olejek będzie idealny, aby się zrelaksować i rozluźnić. W aromaterapii możemy stosować świece zapachowe, specjalne patyczki czy olejki. Te ostatnie, znakomicie sprawdzają się do masażu, szczególnie erotycznego. Zmysłowa moc zapachów może otulić nas podczas kąpieli. Do gorącej wody wystarczy dodać kilka kropel olejku ylang i cynamonowego. Przyjemne chwile mamy wtedy zagwarantowane.

Romantyczna woń

aromaterapia

W sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo olejków, które bazują na naturalnych wyciągach roślin. Nie bez powodu aromaterapia sprawdza się podczas romantycznych kolacji czy intymnych spotkań. Przygotowując romantyczną kolację warto zadbać o świece czy płatki kwiatów. Nie możemy zapomnieć o zapachu swojego ciała. Kilka kropel perfum na skórze będzie niezwykle uwodzicielską wonią. Perfumami możemy także delikatnie spryskać włosy. Jeśli użyjemy perfum, które uwielbia nasz partner, wieczór z pewnością zaliczymy do bardzo udanych.

Udostępnij :)

Leave A Reply